Open Data

Tworzymy portale Open Data, dzięki czemu pomagamy pracownikom administracji publicznej kategoryzować i udostępniać dane publiczne, agregowane przez wydziały i organizacje.

Dodawanie otwartych danych jest szybkie i łatwe, a z udostępnionych zasobów korzystają mieszkańcy miasta, inwestorzy oraz turyści.
Stworzyliśmy bazę wiedzy o otwartych danych w Polsce i świecie, by szerzyć dostęp do wiedzy o portalach Open Data. Publikujemy artykuły o podstawach prawnych wdrożenia portalu otwartych danych oraz o wyzwaniach, wynikających z wdrożenia systemu w mieście.

Portal Open Data posiada szereg funkcjonalności, dzięki którym jego użytkowanie jest przyjazne zarówno dla administratorów, jak i internautów.
Temat otwartych danych, udostępniania ich i wykorzystywania przez biznes, rządy i społeczeństwa to jedne z najważniejszych wyzwań przyszłości. Z każdym rokiem liczba portali prezentujących dane rośnie, co potwierdza globalny trend otwierania danych.

W tworzeniu portalu otwartych danych skupiliśmy się na najlepszych technikach user experience, by portal zaskakiwał swoją nowoczesnością, a korzystanie z niego było intuicyjne dla wszystkich użytkowników.
Inteligentna wyszukiwarka plików
Innowacyjna funkcjonalność zastosowana w wyszukiwarce pozwala na szybkie wyszukiwanie informacji jednocześnie w zbiorach danych, jak również w konkretnych plikach.
Kategorie danych i chmura tagów
Dokumenty pogrupowane są w kategorie, a dostęp do nich możliwy jest już ze strony głównej. Dodatkowo, każdy zbiór danych, poza kategorią posiada własne tagi, dostępne w chmurze tagów.
Przejrzysta prezentacja danych
Portal umożliwia podgląd plików w formie przyjaznej dla użytkownika – w postaci tabel, wykresów słupkowych i liniowych, a także w formie map i prezentacji pdf.
Obsługa wniosków
Administrator portalu, dzięki specjalnie dostosowanej skrzynce odbiorczej, potrafi zarządzać wpływającymi wnioskami, utrzymując porządek i kontrolę nad prośbami mieszkańców o udostępnienie danych.
Dodawanie zbiorów danych przez administratora
Szybkie udostępnianie danych, nie wymagające od pracowników administracji dodatkowych umiejętności i czasu.
zobacz video
Wyszukiwanie danych
Sprawna wyszukiwarka umożliwiająca szukanie wyników nie tylko wewnątrz poszczególnych kategorii, ale również w samych plikach - rozwiązanie to umożliwia szybki i dokładny dostęp do pożądanych danych.
zobacz video
Wyszukiwanie danych
Sprawna wyszukiwarka umożliwiająca szukanie wyników nie tylko wewnątrz poszczególnych kategorii, ale również w samych plikach - rozwiązanie to umożliwia szybki i dokładny dostęp do pożądanych danych.
zobacz video
Ciekawa prezentacja danych
Dane prezentowane są w różnorodny sposób - w postaci tabel, map, wykresów i obrazów. Przekaz jest prosty i przejrzysty dla użytkowników.
zobacz video
Co zyskujesz dzięki portalowi Open Data?
Jako pracownik administracji
  • Większą transparentność działań;
  • Innowacyjne rozwiązanie, stosowane w innych miastach w Europie i na świecie;
  • Pobudzenie inicjatyw społecznych i inwestorskich.
Jako mieszkaniec miasta
  • Dostęp do danych publicznych w wersji cyfrowej;
  • Przejrzystość danych zebranych w jednym miejscu;
  • Możliwość wykorzystania API do innych aplikacji.
Jesteś zainteresowany wdrożeniem portalu Open Data w Twoim mieście? Skontaktuj się z nami, a udostępnimy Ci wersję testową. W panelu administratora będziesz mógł zarządzać zbiorami danych, organizacjami i użytkownikami.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami e-mailowo: info@whiteaster.com.

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Akceptuję