Portal Open Data jako Produkt roku 2018!

Coroczny konkurs na najlepsze rozwiązania technologiczne dedykowane administracji publicznej dobiegł końca.Portal Open Data został wyróżniony przez czytelników i redaktorów miesięcznika IT w Administracji. Firma Whiteaster z Katowic zajęła 3. Miejsce w kategorii „oprogramowanie dedykowane administracji publicznej” za Portal Open Data. 

Nagroda miesięcznika IT w Administracji dla Portalu Open Data

Wręczona statuetka świadczy o rosnącym znaczeniu portali do udostępniania danych publicznych w Polsce. Rośnie nie tylko potrzeba otwierania danych, ale także świadomość korzyści, jakie płyną z prowadzenia portali i regularne zasilanie ich danymi publicznymi. Miasto zyskuje przede wszystkim uporządkowane, sprawnie działające repozytorium danych. Mieszkańcy, inwestorzy i turyści mogą te dane podglądać i pobierać.

Rozwiązanie firmy informatycznej z Katowic wyróżnia się na tle konkurencji dzięki:

- Możliwości generowania wykresów, map i tabel na bazie załadowanych plików

- Internacjonalizacji portalu open data

- Opcji ładowania danych z dysku, linku, czy zewnętrznej bazy danych

- Inteligentnej wyszukiwarce, szukającej nawet wewnątrz plików, takich jak PDF, czy ZIP

- Nowoczesnej i dobrze zaprojektowanie szacie graficznej dostarczającej użytkownikowi poprawny UX.

Pierwsze wdrożenia portalu Open Data

Na werdykt Jury mógł wpłynąć fakt, że portal, mimo niedawnej premiery na rynku polskim i zagranicznym, został wdrożony już w dwóch miastach: w Jaworznie oraz ukraińskim Tarnopolu. Trwają rozmowy z kolejnymi miastami na temat dalszych wdrożeń i rozbudowy portalu o dodatkowe funkcjonalności, takie jak moduł GISowy, czy moduł Inwestycje Miejskie, zintegrowany z aplikacją do zarządzania projektami autorstwa firmy Whiteaster.

Więcej na temat portalu przeczytanie na naszej stronie www.otwartedane.com , gdzie regularnie publikujemy artykuły o otwartości danych w Polsce i na świecie. Na stronie znajduje się też oferta na wdrożenie portalu w mieście.