Uczenie maszynowe rozwiąże Twoje problemy

To jest Jan. Jest właścicielem firmy, która zajmuje się obsługą klientów. Jego pracownicy codziennie obsługują do 100 klientów. Niektórym udzielają pożyczki, a innym przeprowadzają analizę sprzedaży. Jan potrzebuje poddać analizie informacje o swoich klientach. W każdym wypadku pracownicy potrzebują przeanalizować dużą ilość danych co powoduje długi czas oczekiwania i spore wydatki dla firmy nie mówiąc o tym, że jest to żmudne i długotrwałe zadanie. W tym wypadku może pomóc machine learning.

“Jeśli komputery mogłyby wykonywać podobną pracę to miałbym spory problem z głowy, ale niestety nie da się czegoś takiego zrealizować” pomyślał Jan...

A może się da? Jan nic nie wiedział o uczeniu maszynowym i nauce o danych, a Ty się tego dowiesz z bieżącego artykułu.

Uczenie maszynowe - co te dziwne słowa znaczą?

Wykorzystanie nauki o danych pozwala nam je przeanalizować i je zrozumieć. Głównym celem tego procesu jest pozyskanie wiedzy o tych danych. Za pomocą uczenia maszynowego możemy nauczyć komputer jak dokonać takiej analizy. Można o tym myśleć jak o super-pracowniku, który nie potrzebuje wynagrodzenia i jest dużo szybszy od człowieka.

Na jakie rodzaje pytań może odpowiedzieć machine learning?

Klasyfikacja:

Czy coś jest typu A lub B lub C?

Czy udzielić klientowi pożyczki?

Predykcja:

Jak coś się będzie zachowywać?

Jakiej sprzedaży możesz oczekiwać?

Ranking:

Co jest lepsze?

Co najlepiej zaproponować klientowi?

A nawet:

Wykrywanie nietypowego zachowania.

Wykrywanie korelacji w danych.

Rozpoznawanie wzorców.

 

Dlaczego to działa?

Nauka o danych i uczenie maszynowe używają wiedzy matematycznej, metod statystycznych, teorii prawdopodobieństwa, eksploracji danych, wizualizacji, algorytmów sztucznej inteligencji i wielu innych technik. Nie ma konieczności, żebyś się na tym wszystkich znał, nasz zespół specjalistów ma tę wiedzę i potrafi z niej korzystać.

Brzmi dobrze? Skontaktuj się z nami i pozwól nam rozwiązać Twoje problemy.